Volonterke “DUGE” na razmjeni mladih

Razmjena mladih iz Hrvatske i Španjolske, točnije, iz Baskije odvijala se u periodu od 30.07 do 06.08.’12. u gradiću Pirovcu, nedaleko od Šibenika.

U razmjeni je sudjelovalo 8 mladih iz Baskije, te 8 mladih iz Hrvatske među kojima su bile Stella Jurić i Andrea Sesartić, članice udruge „DUGA“ iz Solina.

Kroz sedmodnevnu razmjenu mladih pričalo se o problemima nezaposlenosti u državama te položaju mladih. Također se predstavljalo tradicionalno jelo i ples obiju država te se išlo u zajednički posjet gradu Zadru

Mladi su se vratili zadovoljni s novim znanjem, iskustvom koji su spremne primijeniti i u našoj lokalnoj zajednici te

pokojim novim prijateljstvom.

This entry was posted on Utorak, kolovoz 14th, 2012 at 11:22 and is filed under Vijesti. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply